Wie tijdens de looptijd wil profiteren van de lage hypotheekrente kan kiezen uit oversluiten of rentemiddeling. Beiden zullen in 2016 aan populariteit winnen.
Wie tijdens de looptijd wil profiteren van de lage hypotheekrente kan kiezen uit oversluiten of rentemiddeling. Beiden zullen in 2016 aan populariteit winnen.
Oversluiten vaker interessant
Bij oversluiten sluit u een nieuwe hypotheek met een lagere hypotheekrente, waarmee u de oude hypotheek aflost. In 2016 is oversluiten voor een grotere groep huizenbezitters interessant:
Ook uw hypotheekrente verlagen?Laat vrijblijvend uw mogelijkheden berekenen
- Op de piek van de woningmarkt (in 2006) hebben veel kopers de hypotheekrente voor 10 jaar vastgezet. Voor hen loopt de rentevaste periode dit jaar af.
- Door de stijging van de huizenprijs daalt het aantal onderwaterhypotheken. Oversluiten is dus voor een grotere groep huishoudens mogelijk.
- Op latere leeftijd is oversluiten vaak (extra) interessant.
- Hypotheekrente blijft voorlopig laag. De besparing bij oversluiten is hierdoor groter en weegt eerder op tegen de kosten.
Rentemiddeling vaker mogelijk
Bij rentemiddeling wordt uw huidige hypotheekrente gemiddeld met de marktrente bij uw huidige bank. In 2016 zullen meer geldverstrekkers rentemiddeling gaan aanbieden.
In 2015 boden slechts 6 van de 27 geldverstrekkers rentemiddeling aan. Middels een goedgekeurde wet door de Staatssecretaris is eind 2015 de laatste fiscale drempel voor geldverstrekkers weggenomen.
Rabobank en ABN AMRO hebben daarop aangekondigd in 2016 rentemiddeling aan hun klanten aan te bieden. Welke geldverstrekkers volgen?
Oversluiten of middelen?
Wat is nu de beste manier om de hypotheekrente te verlagen? Dat is in iedere situatie anders. De kosten bij rentemiddeling zijn vaak lager omdat de hypotheek bij dezelfde bank blijft. Omdat bij oversluiten voor het beste tarief in de markt kan worden gekozen, is de uiteindelijke besparing vaak hoger. Het is aan te raden om beide opties te laten doorrekenen.
Nadelen lager hypotheekrente
Een lagere hypotheekrente levert niet enkel voordelen op. Bij huiseigenaren met een (bank)spaarhypotheek is een lagere rente nadelig omdat dan ook minder vermogen wordt opgebouwd. De spaar- en leenrente zijn bij hen aan elkaar gekoppeld. Daarnaast is rentemiddeling en oversluiten nadelig als de hypotheekrente verder daalt. Het nieuwe tarief staat weer voor lange tijd vast, waardoor opnieuw een aanpassing duurder is.
Geef een reactie